Достапни линкови

Вашингтон: Нуклеарната програма на Иран понапредна од проценките


Иранската програма за нуклеарно оружје е далеку по напредна од што се проценуваше досега, сметаат високи официјални преставници на САД. Изненадно откриваме дека Иран е далеку по напреден со нуклеарната програма, која е значително по јака од она за која досега се зборуваше, рече за Си Ен Ен американскиот државен секретар Колин Пауел.
XS
SM
MD
LG