Достапни линкови

Пекинг: Бројот на жртви во земјотресот порасна на 260


Во земјотресот,кој со јачина од 6,8 степени според Рихтеровата скала ја погоди вчера северозападна Кина, според најновиот биланс загинаа повеке од 260 лица, а околу 2000 се повредени. Како што јавуваат агенциите уништени се голем број на домови и училишта.
XS
SM
MD
LG