Достапни линкови

Хавана: Најмалку 13 загинати во железничка несреќа


Најмалку 13 лица загинаа, а 74 се повредени во железничка несреќа која се случи на Куба, 150 километри источно од Хавана. Возот кој излетал од шините се движел на линија Хавана-Сантјаго де Куба.
XS
SM
MD
LG