Достапни линкови

Албанија: Војници во Авганистан


Албанскиот парламент ја прифати одлуката на владата за испраќање албански војници во Авганистан како дел од меѓународната коалиција во борбата против тероризмот. Станува збор за триесет професионални војници кои претходно минале специјална обука.
XS
SM
MD
LG