Достапни линкови

Љубовта посилна од војната: Русин и Украинка се венчаа во Тбилиси


Љубовта посилна од војната: Русин и Украинка се венчаа во Тбилиси
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:07 0:00

Анастасија е од Украина, Тимофеј од Русија. Двојката сакала дека ќе се венча во Киев, но руската инвазија на Украина ги спречи, па отпатувале за да направат свадба во Тбилиси, Грузија. На симболичната свадба без забава, со неколку најблиски пријатели

Категории

XS
SM
MD
LG