Достапни линкови

Шпоретот во ранец... и правец планина


Шпоретот во ранец... и правец планина
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00

Кога ќе се „спојат“ дипломатија и камперство се добива „Мобистоув“, мобилен шпорет на биомаса. Иновација е на економскиот дипломат, кампер и иноватор Трајче Рушев. Едноставен, а многу ефикасен и практичен систем за готвење во природа. Имал 12 прототипови, за финалниот, целосно дизајниран и произведен во Македонија, сериозно да биде дел од секоја камперска опрема, на секој излет, во ранецот на секој планинар... Овој изум и неговиот креатор во ги претставуваме во оваа епизода на серијалот на РСЕ, „Иноватори“

Категории

XS
SM
MD
LG