Достапни линкови

Македонски Глико - Ќе мериме шеќер без крв и игли


Македонски Глико - Ќе мериме шеќер без крв и игли
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00

Кога врз база на научни трудови се покажала врска помеѓу ритамот на срцето и нивото на шеќер во крвта кај луѓето, тимот иноватори од „Иновејшан“ почнале да го креираат Глико. Со тој систем, велат, за мерење на шеќер повеќе нема да ни требаат ни игли, ни земање крв, ни епрувети...

Категории

XS
SM
MD
LG