Достапни линкови

Одблизу за лидерот на македонските средношколци


Одблизу за лидерот на македонските средношколци
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:52 0:00

Новиот претседател на Сојузот на средношколци, Лука Павиќевиќ, составил тим соработници, по своја мерка. Вели дека сите се уникатни на свој начин, но колку и да се различни еден од друг, штом се борат за иста цел, мора да функционираат како семејство. Во опуштен разговор со екипата на РСЕ, дознавме како функционира тимот, но и каков е Лука како човек и како лидер.

Категории

XS
SM
MD
LG