Достапни линкови

Коко и неговите европски другари


Коко и неговите европски другари
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:49 0:00

По 10 години рехабилитација во Холандија, шимпазото Коко се врати дома, во скопската Зоолошка градина. Замина како сираче, депресивен и анксиозен, а се врати како среќно животно. И не сам, туку во Скопје „си ги донесе“ и европските пријатели. Ова е нашата приказна за приказната на Коко.

XS
SM
MD
LG