Достапни линкови

Илјадници приведени на антивоени протести ширум Русија


Илјадници приведени на антивоени протести ширум Русија
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:27 0:00

Околу 4.800 луѓе биле уапсени во над 50 градови во Русија кои учествувале на протести против војната во Украина. Руските власти ги забрануваат протестите против руската инвазија врз Украина.

Категории

XS
SM
MD
LG