Достапни линкови

„Институции, помогнете им на еко-активистите, за да им помогнете и на вашите деца“


„Институции, помогнете им на еко-активистите, за да им помогнете и на вашите деца“
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00

Основецот Марко Балоски со снимање на видеа со еко пораки сака да допре до своите врсници, но и до повозрасните, за да ја разбуди еко свеста. Како еко-амбасадор во неговото училиште, им посочува на соучениците дека местото на отпадоците е во корпа. Како млад човек кој сака да живее во чиста животна средина, ги потсетува оние на функција дека и нивните деца живеат овде.

Категории

XS
SM
MD
LG