Достапни линкови

Ден на Европа: Единство за европска Северна Македонија


Ден на Европа: Единство за европска Северна Македонија
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

69-годишнината на ЕУ, во Македонија беше одбележана со традиционалниот ЕУ-појадок на кој евроамбасадорот Самуел Жбогар повика на единство за европска иднина на Северна Македонија, а претседателот Стево Пендаровски го честиташе Денот на Европа со желба дека во јуни ќе стасаат добри вести од Брисел.

XS
SM
MD
LG