Достапни линкови

Членството во ЕУ, можност за развој на македонските фирми


Членството во ЕУ, можност за развој на македонските фирми
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:47 0:00

Oдливот на работната сила ќе биде негативниот ефект за македонскиот бизнис од членството во ЕУ, но отворањето на нов голем пазар и пристапот до фондови ќе внесе нова енергија во секторот, велат упатените. ЕУ, според нив, е и гаранција за долготрајни инвестиции во една земја.

XS
SM
MD
LG