Достапни линкови

Хан: Вратата на ЕУ е отворена, на вас е да ја искористите можноста


Хан: Вратата на ЕУ е отворена, на вас е да ја искористите можноста
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан повтори дека секој глас е важен и дека граѓаните треба добро да се информираат да излезат и да го остварат своето право на глас. Тој сепак додаде дека ЕУ ќе ја почитува одлуката на граѓаните и секогаш ќе биде на наша страна.

Категории

XS
SM
MD
LG