Достапни линкови

Блинкен за РСЕ: Русија ќе се соочи со „масивни последици“ за напад врз Украина


Блинкен за РСЕ: Русија ќе се соочи со „масивни последици“ за напад врз Украина
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:15 0:00

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен вели дека САД сè уште не ги знаат крајните планови на Кремљ за Украина, бидејќи Русија трупа војска по нејзините граници. Но, во интервју со Мајк Екел од РСЕ на 27 јануари, тој ја предупреди Москва на „масивни последици“ ако избере „пат на агресија“.

Категории

XS
SM
MD
LG