Достапни линкови

Украински војници подготвени за можен руски напад


Украински војници подготвени за можен руски напад
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00

Се е можно, велат украински војници на линијата на фронтот во регионот на Донбас. Извештаите за руско воено засилување на границата со Украина ја зголеми и загриженоста од можна поголема офанзива врз позициите на украинските сили

Категории

XS
SM
MD
LG