Достапни линкови

САД испраќаат воена опрема во Украина


САД испраќаат воена опрема во Украина
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

Нова пратка на американска воена помош, вклучувајќи одбранбена опрема и муниција, пристигна на аеродрмот во Киев на 25 јануари како дел од зацврстувањето на одбраната впри евентуална руска инвазија врз Украина.

Категории

XS
SM
MD
LG