Достапни линкови

Украински “викенд војници“ против можна руска агресија


Украински “викенд војници“ против можна руска агресија
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:57 0:00

До 15-ти јануари секој град во Украина треба да има единици за територијална одбрана поради страхувањата од можна руска инвазија. Волонтери се обучуваат за реме на викендите, главно со дрвени пушки. Планот е да има 100.000 резервисти

Категории

XS
SM
MD
LG