Достапни линкови

Зошто младите се разочарани од политичарите?


Зошто младите се разочарани од политичарите?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00

Студентското собрание на УКИМ го презентираше документот „Студентски манифест“, кој очекуваат да биде потпишан од политичарите. Тие, пак, наскоро ќе ја презентираат својата агенда во пресрет на претседателските и парламентарните избори. Го слушаат ли политичарите гласот на младите? На оваа тема разговаравме со студенти, експерти и студентски претставници.

Категории

XS
SM
MD
LG