Достапни линкови

Младите за политичарите: „Немам поим кои се луѓево“


Младите за политичарите: „Немам поим кои се луѓево“
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:29 0:00

Ретко кој млад човек во земјава ги знае политичарите на лик и по име. Некои, не знаат ниту кој ни е премиер и претседател. Ова го покажа нашата анкета, а го потврдуваат и истражувањата. Зошто младите не ги интересира политика и како ќе гласаат на избори ако е така?

Категории

XS
SM
MD
LG