Достапни линкови

Светската шампионка Акиевска: „Растев во пекол, но пораснав во борец“


Светската шампионка Акиевска: „Растев во пекол, но пораснав во борец“
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:52 0:00

Животот во Крива Паланка за Мери Акиевска бил пеколен. Вели дека растела во семејно насилство и во сиромаштија. Во средношколскиот интернат во Скопје имала подобри услови отколку дома. Овде ја нашла и својата најголема пасија - бодибилдинг и фитнес. Нејзината посветеност и дисциплина ѝ носат бројни медали. Последен е оној од Санта Сузана, Шпанија, од каде го донесе третиот златен медал од светско. Таа се надева дека и другите млади ќе бидат мотивирани да ги остварат своите цели и дека ќе ги инспирира со својот пример.

Категории

XS
SM
MD
LG