Достапни линкови

„Родовите приказни низ објективот“ - Колку бои има виножитото над Скопје?


„Родовите приказни низ објективот“ - Колку бои има виножитото над Скопје?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00

Фотографката Ерина Богоева раскажува шест приказни за различностите преку својата изложба „Родовите приказни низ објективот“. Една е нејзината, со авто портрет, а останатите се на луѓе кои се дел од ЛГБТ заедницата, но и нејзини поддржувачи. Во пресрет на утрешната Парада на гордоста во Скопје, прашавме колку е градот шарен, односно отворен за прифаќање на различностите?

Категории

XS
SM
MD
LG