Достапни линкови

Лила Милиќ: Секојдневна битка со стигмата и дискриминацијата


Лила Милиќ: Секојдневна битка со стигмата и дискриминацијата
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00

Лила Милиќ е трансродова жена од Македонија. Вели дека не сака да живее двоен живот, па оттука гласно зборува за проблемите со кои се соочуваат луѓето како неа. Самоприфаќањето и донело олеснување, но и нова борба со системот кој се уште ги дискриминира овие луѓе.

Категории

XS
SM
MD
LG