Достапни линкови

Негувателки од Црвен крст за старост, за болест и за самотија


Негувателки од Црвен крст за старост, за болест и за самотија
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:29 0:00

Старите и немоќни лица бесплатно добиваат помош во домот од лиценцирани негувателки кои ги плаќа Министерството за труд и социјална политика. Ваква услуга е многу барана во држава во која населението старее, младите се иселуваат, а државните старски домови немаат капацитет за сите заинтересирани.

Категории

XS
SM
MD
LG