Достапни линкови

Волонтерката Леа: Пронајдете свој начин да бидете корисни за општеството


Волонтерката Леа: Пронајдете свој начин да бидете корисни за општеството
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00

Средношколката Леа Манева решила слободно време да го минува правејќи го овој свет подобро место за живеење. Волонтира во „Црвен Крст“ од 14-годишна возраст и вели дека организираното волонтирање е супер, но добро е да се прават добри дела и индивидуално. Ја реобјавуваме нејзината приказна со која таа им порачува на младите да најдат свој начин да бидат корисни за општеството.

Категории

XS
SM
MD
LG