Достапни линкови

Младиот столар Филип: „Никој не треба да се срами од својата работа“


Младиот столар Филип: „Никој не треба да се срами од својата работа“
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00

Кога 24-годишниот Филип Маневски бирал професија не му било важно тоа да биде некоја од професиите кои се актуелни меѓу младите денес, туку да го работи она што вистински го сака. Па вели, иако е можеби невообичаено некој на негова возраст да се занимава со столарија, тоа е неговиот пат. Тој порачува дека во денешно време вреди да се знае занает и дека никој не треба да се срами од својата работа .

Категории

XS
SM
MD
LG