Достапни линкови

Mакети на воздухоплови - од Скопје „летаат“ низ светот


Mакети на воздухоплови - од Скопје „летаат“ низ светот
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00

Скопјанецот Драган Цветиќ прави реплики на тенкови, борбени возила, вселенски бродови, но најмногу на воени воздухоплови, во домашната работилница. Внимателно ги обработува пластичните површини, бои, додава ефекти и се посветува на изработка и на најситниот детал за да ги направи репликите што е можно повеќе верни на оригиналот. Она што уште кога бил дете почнало како хоби, му станало професија.

Категории

XS
SM
MD
LG