Достапни линкови

Граѓани од регионот: Што беше добра вест во 2023?


Граѓани од регионот: Што беше добра вест во 2023?
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:04 0:00

Годината што е пред крајот за некои донесе добри вести, како што е безвизниот режим на Европската унија за граѓаните на Косово. Многумина во регионот, сепак, не гледаат ништо позитивно во 2023 година и велат дека квалитетот на животот дополнително е влошен, како и политичката и економската стабилност.

Категории

XS
SM
MD
LG