Достапни линкови

Дедо Мраз: 2023 беше турбулентна, следната нека биде подобра година


Дедо Мраз: 2023 беше турбулентна, следната нека биде подобра година
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:57 0:00

Седејќи во Арктичкиот круг во неговото село, Дедо Мраз се надева на подобра нова година по „турбулентната“ 2023. Неговиот официјален дом привлекува бројни туристи. Таму, пристигнуваат околу половина милион писма од сите страни на светот.

Категории

XS
SM
MD
LG