Достапни линкови

Дедо Мраз на прозорец со подароци за деца болни од Ковид 19


Дедо Мраз на прозорец со подароци за деца болни од Ковид 19
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Еден перуански Дедо Мраз доби мала помош од противпожарната бригада. Тој употреби противпожарно возило за безбедно да ги достави подароците до децата болни Ковид 19 кои се во изолација во едно село кое беше изградено за Панамериканските игри во Лима. Преку прозорците стигна до повеќе од 120 деца во селото кое сега е центар за лекување и изолирање на семејства во кои има заболени од вирусот.

Категории

XS
SM
MD
LG