Достапни линкови

Дебакл на Интер, убедлива победа на Реал


Синоќа беа одиграни првите два четвртфинални натпревара од Лигата на шампионите во фудбал. Реал Мадрид убедливо го совлада Тотенхем со 4:0, додека европскиот клупски првак Интер на свој терен доживеа вистински дебакл и беше поразен од Шалке со 5:2. Во денешните натпревари од оваа фаза се среќаваат Челзи- Манчестер Јунајтед и Барселона- Шахтјор.
XS
SM
MD
LG