Достапни линкови

Бездомни рапери во Конго бараат спас преку музика


Бездомни рапери во Конго бараат спас преку музика
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:28 0:00

Во мала кабина за снимање на периферијата на главниот град на Конго, Киншаса, музиката нуди повеќе од само мелодија - таа обезбедува спас. Тинејџерите бездомници го наоѓаат својот глас и трошка надеж преку рапот и пеењето, додека ги споделуваат своите сурови реалности и соништа за подобра иднина.

Категории

XS
SM
MD
LG