Достапни линкови

„Има добри луѓе“: Бездомници, но не и без помош


„Има добри луѓе“: Бездомници, но не и без помош
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:44 0:00

Глетката на бездомници кои спијат во паркови и по улици е вообичаена во повеќето светски метрополи. Нивното и онака тешко секојдневие стана неподносливо, особено за време на пандемијата на коронавирусот.

Категории

XS
SM
MD
LG