Достапни линкови

Дигитална уметница со попреченост се бори за женските права


Дигитална уметница со попреченост се бори за женските права
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:08 0:00

Надминувајќи ја својата физичка попреченост и инспирирајќи ги другите да ги остварат своите соништа, една туниска уметница сака да ги истакне естетските и моралните димензии на женственоста преку дигитални портрети.

Категории

XS
SM
MD
LG