Достапни линкови

Терапија со коњи за децата со аутизам


Терапија со коњи за децата со аутизам
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:53 0:00

На само неколку километри од Пекинг, во природа опколена со високи дрвја и коњи, добротворната организација „ХОУП” се обидува да им помогне на децата со аутизам преку промовирање на придобивките за менталното здравје од коњаничките активности.

Категории

XS
SM
MD
LG