Достапни линкови

Запознајте го сообраќаeцот кој дели „црвени картони“ во Катар


Запознајте го сообраќаeцот кој дели „црвени картони“ во Катар
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:19 0:00

Кенијскиот сообраќаец Денис Мочу Камау во џебот има црвен и жолт картон кои ги користи за да ги насочи возилата и пешаците во комплексот за сместување на Светското првенство во Катар, Барва Барахат ал Џаноуб.

Категории

XS
SM
MD
LG