Достапни линкови

Живот без филтер: Лоба за токсичноста на социјалните мрежи


Живот без филтер: Лоба за токсичноста на социјалните мрежи
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:34 0:00

Пејачката Викторија Лоба вели дека понекогаш и таа знае да направи фотка или видео со филтер, но само заради забава. Кога нема професионални обврски нема проблем да излезе од дома без шминка или да објави фотка во природно издание. Има проблем со менување на личниот опис со премногу „ретуширање“ на фотографиите бидејќи вели дека сака да ја слави природната убавина и да личи на себе. Сака и да ги мотивира девојките да веруваат дека се убави и без филтри и корекции на фотографиите.

Категории

XS
SM
MD
LG