Достапни линкови

Можете ли да повлечете авион? Овие луѓе можат!


Можете ли да повлечете авион? Овие луѓе можат!
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:49 0:00

Што правевте за викенд? Во Вирџинија, САД, десетици тимови се натпреваруваа за да видат кој од нив може да повлече патнички авион тежок 82 тони, за време на годишниот настан за влечење на авиони кој на 17. септември се одржа на меѓународниот аеродром Далес.

Категории

XS
SM
MD
LG