Достапни линкови

„Изнајми ме, за заедно да не правиме ништо!“


„Изнајми ме, за заедно да не правиме ништо!“
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:51 0:00

Шоџи Моримото, 38-годишен маж од Јапонија, вели дека се обидува да им помогне на оние кои сакале да имаат придружник покрај себе за да не прават ништо посебно заедно, но имале проблем да најдат некој таков. Затоа, ја нуди опцијата да го „изнајмат“ за да не прави ништо. И вели дека добро му оди. Тој сака да го смени општествениот став дека луѓето треба да прават нешто продуктивно за да се чувствуваат вредни и ценети.

Категории

XS
SM
MD
LG