Достапни линкови

Македонските железници возат во рикверц


Македонските железници возат во рикверц
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Главната Железничка станица во Скопје е прецизна слика за состојбите во македонската железница: темни ходници, возови што доцнат, растечени плафони... Возовите се движат во просек од 50 километри на час поради застарената пруга, патувањето е небезбедно, фирмата е еден од најголемите загубари.

Категории

XS
SM
MD
LG