Достапни линкови

Знаеш ли колку загадуваш со изборот на тоа што го јадеш?


Знаеш ли колку загадуваш со изборот на тоа што го јадеш?
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:25 0:00

Вегетаријанското мени во ресторанот„Кантина“ во Бристол, Англија, не ги информира посетителите само за цената на порциите, туку и за тоа колку емисии на јаглероден диоксид се ослободени за да се приготви храната што ја нарачале.

Категории

XS
SM
MD
LG