Достапни линкови

Борба со пластиката низ уметност


Борба со пластиката низ уметност
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:26 0:00

За да ја подигне свеста за штетното влијание на пластиката за еднократна употреба врз животната средина, уметницата Марија Нисан создава шарени уметнички дела користејќи пластичен отпад собран од улиците на Аман, Јордан или од природата.

Категории

XS
SM
MD
LG