Достапни линкови

Забрана за користење пластични кеси, збунети пазарџии


Забрана за користење пластични кеси, збунети пазарџии
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

Од денеска е во сила забраната за пластични кеси при пазарење. Но, има и исклучоци. Како пазарџиите и граѓаните ја прифаќаат оваа мерка?

Категории

XS
SM
MD
LG