Достапни линкови

Тату експанзија во Иран


Тату експанзија во Иран
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Иранските тату уметници велат дека сè повеќе Иранци се тетовираат, особено во главниот град Техеран, каде според една уметница тие ги обележуваат нивните тела за „да бидат забележани“. Тату уметниците забележале и дека сè повеќе жени се тетовираат во последниве години, а зголемен е и бројот на млади лица кои се заинтересирани за тетоважа.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG