Достапни линкови

Правиме модел на Формула 1, заинтересирајте се за нас


Правиме модел на Формула 1, заинтересирајте се за нас
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:32 0:00

„Aerth Racing“ е прв македонски тим средношколци кој ќе учествува на светското финале на натпреварот „Aramco F1 in Schools“, во Лондон, Англија. Треба да направат најбрз 3Д модел на мини болид на Формула 1. Сакаат да го привлечат вниманието на младите кон СТЕМ (наука, технологија, инженерство и математика) и да ги потсетат институциите дека ѝм е потребна нивната поддршка.

Категории

XS
SM
MD
LG