Достапни линкови

Тајланд: Земете по едно стебло канабис, ама не за да сте „хај“


Тајланд: Земете по едно стебло канабис, ама не за да сте „хај“
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:48 0:00

Еден ден откако се декриминализираше одгледувањето на канабис за комерцијални цели во Тајланд, почна кампања со која еден милион граѓани ќе добијат по едно стебло, бесплатно. Министерот за здравство предупредува дека не е идејата канабисот да се користи рекреативно.

Категории

XS
SM
MD
LG