Достапни линкови

Дронови од земјоделски отпад


Дронови од земјоделски отпад
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Малезиски тим истражувачи создадоа еколошки дрон, односно од паднати лисја од ананас. Според нив, биолошките конци од ананасовите лисја се поцврсти од вештачките, а и се поефтини. Планираат да направат поголеми дронови со одредена носивост и кои ќе може да им помогнат на земјоделците.

Категории

XS
SM
MD
LG