Достапни линкови

Бактериски коктел против пластика


Бактериски коктел против пластика
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Биотехнолошка фирма од Унгарија, Полилуп создаде бактериски коктел за рециклирање на пластика. Конкретно, коктелот ја јаде пластиката и за седум недели се претвора во кафеава течност. Според двете сопственички на фирмата, течноста е безбедна за ѓубрење на почвата.

Погледни ги коментарите

XS
SM
MD
LG