Достапни линкови

Лекции од средношколците за наставата


Лекции од средношколците за наставата
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:29 0:00

На самиот крај од летниот распуст, на 18 август, надлежните одлучија новата учебна година да се почне со онлајн настава, освен за учениците од прво до трето одделение. Но, средношколците имаат друго мислење. Тие онлајн на социјалните мрежи, а и офлајн на улица побараа комбинирана настава од септември. Освен најавените протести, Сојузот на средношколци вели дека средношколците ќе бидат офлајн, ако се остане на одлуката за целосно онлајн настава.

Категории

XS
SM
MD
LG