Достапни линкови

Нови сознанија за ширење на коронавирусот


Нови сознанија за ширење на коронавирусот
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:47 0:00

Стотици научници соопштија дека КОВИД 19 може да се шири низ честички во воздухот кои циркулираат во затворени простории, што е различно претходните сознанија. Вакцина е можна до крајот на годинава.

Категории

XS
SM
MD
LG